Şimdi Dayanışma Vakti
05 Nisan 2024, Cuma

Sağlık-Sen, Ramazan ayında yardımlaşma ve dayanışmayı geliştirmek, Zimem geleneğini yaygınlaştırmak amacıyla “Dayanışma Vakti” projesini başlattı. Kampanya kapsamında, Ramazan ayı boyunca ihtiyaç önceliğine göre üyelere eğitim ve sosyal yardım desteği sağlanıyor.

Başlattıkları sosyal sorumluluk projesiyle ilgili detayları paylaşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, “Tarihimiz nice dayanışma örnekleriyle dolu. Biz de kadim zimem geleneğini günümüze taşıdık. Üyeden gelen üyeye gider anlayışıyla başlattığımız ‘Dayanışma Vakti’ projesi ile Ramazan Ayı içerisinde ihtiyaç önceliğine göre üyelerimize eğitim ve sosyal yardım desteği sunuyor, sosyal sendikacılığı yeni ufuklara taşıyoruz” ifadelerini kullandı. 

“Dayanışma Vakti”

Sağlık-Sen Genel Merkezi olarak Ramazan ayının ruhuna uygun olarak “Dayanışma Vakti” projesini başlattıklarını ifade eden Doğan, projenin tüm Türkiye’de etkin biçimde uygulandığını söyledi. 

Doğan devamında şunları kaydetti:

“Bu toprağın rengini bilmeden, sesine kulak vermeden ve tarihini bilmeden bu millete hizmet edemezsiniz. Tarihimize baktığımızda dayanışmanın pek çok örneği var. Sendika olarak biz de kadim bir geleneğimiz olan ‘Zimem Defteri Kapatma’ yani veresiye defteri kapatma geleneğinden esinlenerek vefa borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Ramazan ayı boyunca devam eden projemizde, belirlenen kriterlere uyan üyelerimize eğitim ve sosyal yardım desteği sağlıyoruz.”

PAYLAŞ :